ZÁVODY
Mezinárodní mistrovství ČR 2011

Článek

Deset rozjížděk za tři dny to je Mistrovství České republiky na Vranově

Pátek, 1. den

Nová zkušenost pro účastníky. Stary bylo nutné kvůli velký rozdílům ve výšce vody, nechat spustit na vodu upraveným vozíkem. Loď se zvedla jeřábem na upravený vozík a potom se pomocí navijáku spustila na vodu. Fungovalo to geniálně dobře a rychle!

Přesně na první start ve 13,00 hod. se dostavil SZ vítr o síle třetího stupně Beaufortovy stupnice. Následoval tvrdý trojboj mezi Alfredem Weberem, Harry Höfererem a místním matadorem Igorem Štěrbou. Ale i otec a syn Ottovi neustále zasahovali do rozhodnutí a domáhali se svého nároku na titul. V blízkosti se však neustále držel i Jiří Dominik se svým Starem 5973, který si SÁM v roce 1974 postavil. Adreasi Polankovi na posledním úseku dráhy vypadaly kuličky z kikingové kolejnice. Tím pro něj první den skončil. Eduard Procházka však kiking provizorně opravil pastou na zuby !!!. Ve třetí rozjížďce Harry a Igor předčasně odstartovali, Alfred konečně získal své 1. vítězství a Theo skončil na 2. místě. Večer byli všichni účastníci po čtyřech rozjížďkách unaveni a bylo rozhodnuto, že příští den bude po dvou rozjížďkách přestávka. Večeře v blízké restauraci. Vepřová s knedlíkem a se zelím. Absolutním vrcholem den byl dort 100 let třídy Star, který nejen dobře vypadal, ale i výborně chutnal (viz foto).

Sobota, 2. den

Dvě rozjížďky – oběd – dvě rozjížďky při rychlosti větru do pátého stupně Beaufortovy stupnice. Nádherný jachting! Velké napětí, poněvadž všechny lodě měly relativně malé rozestupy. A když byl někdo vpředu, mohl svůj náskok při těchto podmínkách opět lehce ztratit. Večeře v klubu – Igor osobně griloval! Vynikající!

Neděle, 3. den

Dvě rozjížďky při rychlosti větru do čtvrtého stupně Beaufortovy stupnice. Bylo to do napínavé do poslední chvíle. Alfred byl 2 krát 1. Andreas 2 krát 2. a Igor 2 krát 3. Tím byl zápas mezi Igorem a Alfredem rozhodnut. Alfred Weber se svou ženou Angelikou se stali mezinárodními mistry České republiky. Ještě jednou velká gratulace Angelice. Při těchto podmínkách podala vynikající výkon.Článek byl převzat ze serveru www.starclass.at.